KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG

KŘEMELINA DIATOM PURE HUMAN - čistí, vyživuje, absorbuje, dodává křemík. Křemelina Křemelina je sypká hornina tvořená většinou ...

maste.cz

KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG

kliknutím zvětšíte
KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG
KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG
ks
Cena : 8 000,- CZK
Sklad:2 ks
: 0
: 0
KŘEMELINA DIATOM PURE HUMAN - čistí, vyživuje, absorbuje, dodává křemík.

Křemelina 

Křemelina je sypká hornina tvořená většinou opálovými schránkami rozsivek.

Křemelina je velice jemnozrnný, práškovitý až jílovitý sediment. Je-li čistá, má bílou barvu, bývá i nazelenalá, šedá či hnědavá dle příměsí. Křemelina má vysoký obsah SiO2.

Křemelina DIATOM obsahuje přibližně 3% hořčíku, 91% křemíku, 2% vápníku, 1% sodíku, 2% železa a mnoho dalších stopových prvků jako jsou titan, bor, mangan, měď, zircon, díky tomu je skvělým přírodním obohacením naší stravy.

 

Historicky jsou rozsivky známe od spodní jury, významné uloženiny jsou třetihorní (jezerní i mořské sedimenty), vznikají však i v dnešních vodních pánvích chladnějších oblastí, chudých uhličitanem vápenatým. Velmi příznivé podmínky pro rozvoj diatom představují blízké sopečné oblasti, neboť sopečný popel je snadno přístupným zdrojem potřebných anorganických látek pro stavbu schránek. Významné výskyty u nás jsou většinou neogénního stáří, sladkovodního původu nebo vznikly ve vodách s velmi nízkou salinitou.

 

Pozitivní vliv křemíku na lidský organismus: posiluje imunitní systém; chrání před nebezpečnými volnými radikály (antioxidant); podporuje hojení ran; má protizánětlivé účinky, působí preventivně proti vzniku srdečních onemocnění; podílí se na stavbě kostí; je důležitý pro krásu vlasů, nehtů a pokožky; pozitivně se podílí na syntéze vitamínu B1 v lidském organismu; kontroluje přenos nervových impulsů; je prevencí osteoporózy; chrání před Alzheimerovou chorobou; tlumí škodlivý vliv hliníku na lidský organizmus; snižuje hladinu cholesterolu v krvi; má příznivý vliv na srdce a krevní oběh; pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkcí ledvin; napomáhá léčbě kožních chorob; má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze.

 

Typy křemeliny

Existuje více druhů křemeliny. Liší se od sebe čistotou a jemností. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro zvířata, tak pro lidi, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny.

Náš dodavatel vyrábí 3 druhy:

1) Diatom PEST – křemelina na hubení škůdců (vhodná do zemědělství, na zahradu…)

2) Diatom PURE ANIMAL – křemelina vhodná pro zvířecí konzumaci

3) Diatom PURE HUMAN – křemelina vhodná i pro lidskou konzumaci

 

Lidé mohou používat pouze křemelinu nejčistší: KVALITY „HUMAN GRADE“ – určenou pro lidské použití.

Využití

Potravinářská sladkovodní křemelina má mnoho použití v zemědělství, v holistické medicíně, v průmyslu i v domácnostech. Používá se na hubení hmyzu, u domácích mazlíčků na doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů, u rostlin proti škůdcům, u hospodářských zvířat na obohacení stravy, zlepšení jejich fyzické kondice a odstranění parazitů, používá se k filtraci vody a při uskladnění obilovin. Lidé ji používají pro obohacení své stravy a detoxikaci.

Vnitřně používaná křemelina působí na lidský organizmus třemi různými způsoby:

1. Absorbuje - Diatomická zemina má tvar válečků plných malých otvorů. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt přitahují a absorbují bakterie (E-Coli), houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu. Mnoho konzumentů říká, že se prostě cítí lépe.

2. Čistí - Křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, tak křemelina je na 7 stupni. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a

ostrých válců křemeliny, prochází tenkým a tlustým střevem, a čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.

2A) Pravidelné pohyby střev

2B) Zdravější střevo. To je obzvláště důležité, jak stárneme. Čistým zdravým tlustým střevem

zabráníme tvorbě polypů, rakoviny a vředů.

2C) Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

3. Vyživuje - Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti. Malé množství křemeliny se dostane a vstřebává do krevního oběhu jako oxid křemičitý. Jednou z výhod křemíku je, že pomáhá ničit špatné tuky.

 

Dávkování

Někteří lidé berou jednu vrchovatou polévkovou lžíci ve sklenici vody před každým jídlem a chválí si to. Jiní berou jednou denně vrchovatou polévkovou lžíci těsně před spaním. Další berou lžíci ráno v džusu. Pokud budete křemelinu konzumovat zhruba 60 dní, pokryjete celý životni cyklus parazitů.

Obecně se udává následující dávkování pro dospělé jedince: 1-2 polévkové lžíce denně rozmícháme ve vodě/džusu nebo přidáme do nějaké potraviny, nejlépe běžné pokojové teploty a zkonzumujeme. Chutná jako prach, jako silná bohatá vonící „země“ a její struktura je natolik jemná, že nezpůsobuje žádné nepříjemné pocity při konzumaci. Není třeba se bát předávkování, případný přebytek křemíku v těle je automaticky

odstraněn pomocí krve ledvinami a střevy. Křemelina by se neměla užívat v teplé vodě, protože se následkem tepla krystaly roztopí a užívání křemeliny ztratí svůj detoxikační efekt.

Užívání během těhotenství. Křemelina je skvělá i pro těhotné ženy. V těhotenství je nejlepší začít prvních několik dní nebo týdnů (je – li potřeba) s malými dávkami: 1-2 čajové lžičky denně a pít dostatek čisté vody, aby se toxiny mohly průběžně vyplavovat z těla. Těhotná žena může pomalu zvyšovat dávky křemeliny podle toho, jak se cítí. Tímto pozvolným dávkováním se předchází tomu, aby se spustily silnější detoxikační projevy. Jelikož křemelina eliminuje všechny střevní červy a parazity, může pak tělo těhotné ženy vstřebávat více živin z jídla, navíc ji parazité nebudou vysávat krev, tím pádem se více živin dostane i k nenarozenému dítěti. Nicméně křemelina nebude mít na plod účinky jako přírodní prostředek proti parazitům, jelikož nebude procházet jeho trávicím traktem.

 

Křemík ani jeho běžné anorganické sloučeniny nejsou toxické, jsou natolik inertní, že projdou trávicím traktem zcela neporušeny. Problémy nastávají spíše při dlouhodobém vdechování mikroskopických částeček, větší opatrnost se při užívání křemeliny doporučuje u astmatiků, její vdechnutí může vyvolat astmatický záchvat, buďte tedy při práci opatrní, případně použijte masku. Dále musíme při užívání křemeliny dávat pozor, aby se nedostala do očí, může způsobovat suchost očí a zápaly, proto s ní nemanipulujte na místech, kde by ji mohl rozfoukat průvan. Křemelina se používá i na pleťové masky, jako prostředek na hubení parazitů v kožiších, nicméně pozor na množství, vnější užití křemeliny může vysušovat kůži, ruce a nohy – myslete na to u sebe i u zvířat! Nadměrné dávky křemíku se nesmí užívat v případě, kdy u pacienta byla prokázána přecitlivělost na křemík, nebo trpí-li vážnou poruchou činnosti ledvin.

NIKDY nepoužívejte filtrační křemelinu v blízkosti zvířat.

Někteří lidé pociťují detoxikační reakci, když začínají s užíváním křemeliny. Pokud pocítíte nepříjemné změny, snižte dávku, pijte dostatečné množství čisté vody, než se vaše tělo pročistí a pak dávku opět zvyšte na doporučenou denní dávku.

 

Váš dotaz KŘEMELINA POTRAVINÁŘSKÁ 18 KG

Vaše jméno, příjmení, firma:*
Váš email:*
Váš telefon:*
Váš dotaz:*
opiště kód:* antispam

Vložit komentář

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam

Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam
Copyright © www.maste.cz, provozováno na systému tvorba e-shopu a pronájem e-shopu Shop5.cz

© www.maste.cz

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace